image1 image2 image3

Рівняємось на Копенгаген

Пішохідні вулиці Копенгагена / Copenhagen Car-Free Streets [ukr] from lypneva.com on Vimeo.

  Докладне відео про досвід данської столиці у перетворенні в місто для людей

  У Копенгагені вам не доведеться витратити пів дня, щоб дістатися до якогось красивого громадського місця чи пішохідної зони, де люди насолоджуються життям. Ще з початку 1960-х років 18 стоянок у центрі міста перетворилися на громадські місця, де можна розважатися, зустрічатися з друзями і займатися усілякими приємними справами. Якщо ви голодні – не біда, адже у місті працює 7,500 кав’ярень.

Утім, коли ви будете гуляти чи їздити на велосипеді містом, то одразу ж помітите одну річ: на більшості вулиць Копенгагена діє обмеження швидкості до 30-40 км/год. Ще важче повірити, що в деяких кварталах швидкість не повинна перевищувати 15 км/год, а машини мусять уступати дорогу мешканцям району. Існує ще й так званий «спільний простір», де машини, велосипеди та пішоходи вільно користуються одним великим, не розділеним на вулиці, майданчиком, де встановлені обмежувачі швидкості (зазвичай, «лежачі поліцейські»), текстуроване дорожнє покриття, і панує здоровий глузд.

Нещодавно ми зачарували вас розповіддю про те, як у Копенгагені їздять на велосипедах. А тепер влаштовуйтеся зручніше і дивіться відео, у якому Ян Ґейл і Ґіль Пеньялоса діляться думками про життя пішоходів. Крім того, Іда Оукен, депутат парламенту Данії, та Нільс Торслов, керівник відділу транспорту міської ради Копенгагена, поділяться своїм запалом щодо ідеї повернення вулиць людям та їх впливу на місто.

Дивіться також:

Прощання з бензином

Ян Гейл: Міста, в яких хочеться жити

Колишній мер Боготи про місто для людей

Жива транспортна система

Обговорити на Форумі

Коментарі:

Контакти

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львівський Електротранспорт
FacebookRSS Feed