image1 image2 image3

Дитячий магніт

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

  Незвичайний дитячий майданчик на Манхеттені

  Нещодавно зібралися з сином сходити в який-небудь новий музей. Вибір припав на Музей порту на Південній вулиці, що знаходиться в нижньому Манхеттені, навпроти 17-го пірсу. Але варто було нам дійти до будівлі музею, як вся увага дитини перемкнулася на дитячий майданчик, який знаходиться прямо навпроти його входу. Зайшли ми туди "на хвилинку", а вийшли через дві години, з великими труднощами. І ось чому.

Мешканці Нью-Йорку, в порівнянні з мешканцями наших(пост-радянських) міст, більш розпещені дитячими майданчиками. Тут їх дуже багато, всі вони якісно зроблені, і діти із задоволенням готові бавитися на них хоч цілий день безперервно. Ніхто не приходить туди пити ввечері пиво, на них чисто, затишно, цікаво для дітей, є де посидіти дорослим, і частенько там є туалети. М'який клімат робить цикл їх роботи майже цілорічним. Загалом все так, як має бути в будь-якому нормальному місті, де влада любить своїх жителів і піклується про них та їхніх дітей, а самі жителі з вдячністю приймають таку турботу. Мій син любить, поїхавши кудись, заскочити на новий майданчик і побігати там з півгодинки. Він уже був на сотні, щонайменше, різних майданчиків у Нью-Йорку, і здивувати його чимось новим досить важко. Але тут це вийшло.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

І це при тому, що на майданчику немає ні звичних гірок, сходів або гойдалок. Вся фішка майданчики полягає в незвичайному дитячому конструкторі. Фактично, цей майданчик був побудований спеціально для нього. Червоний будиночок це підсобне приміщення і туалет. Нагорі зроблена кімната, звідки можна спостерігати за майданчиком.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

Дерев'яний настил дозволяє бавитися на ньому дітям без остраху підхопити застуду в будь-яку пору року. Та й гратися на дереві набагато комфортніше, ніж на бетонному покритті. Самим батькам на ньому зручно лежати, або просто сидіти під парасолькою з книжкою в руках, поки дитина зайнята грою. Жовте - це м'яке гумове покриття, на яке можна падати під час ігор. Сірий овал в центрі це фонтан, який працює влітку. Подібні фонтани є майже на кожному нью-йоркському майданчику. Вони дуже добре допомагають дітям переносити літню спеку. Та й хто з дітей не любить плескатися у воді.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

З іншого боку зроблена пісочниця, і встановлені корабельні щогли, між якими натягнуті троси, які можна пересувати за допомогою спеціальних коліс. Сам майданчик обгороджений парканом. Це зроблено з двох причин. По-перше, щоб діти не вибігли на дорогу. Для цього ворота обладнані спеціальним засувом, який треба закривати щоразу коли ви заходите, або виходите з майданчика. По-друге, після закінчення роботи хвіртку замикають на замок, і сюди не прийдуть спати безпритульні, і не буде тусуватися молодь з навколишніх будинків(якщо взагалі така є в навколишніх будинках). За законом тут не можна знаходиться після закінчення роботи. Більшість майданчиків і парків у Нью-Йорку закривається до 21.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

Корабельна тематика тут у всьому. На майданчику всього одна гірка, яка абсолютно не користується популярністю. Вся увага дітей прикута до конструктора.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

Також є різні ігрові пристосування типу тачок, бочок, лопат або віників. Все це зберігається в підсобці, і виставляється для гри співробітниками.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

Тут постійно працює дві людини, в обов'язки яких входить: бавитись з дітьми і стежити за порядком. Вони ж завідують конструктором - найголовнішою іграшкою в цьому місці. Він складається з великих блакитних блоків, зроблених з легкого пористого матеріалу на зразок пінопласту, але міцного і не такого, що кришиться. Блоки настільки легкі, що будь-який з них може підняти і перенести 3-річна дитина. З них діти будують все що захочуть: будиночки, літаки, фортеці, машини і т.п. Співробітники паркової служби допомагають їм у цьому і пропонують різні ідеї. Їхнє основне завдання спонукати дітей до творчості, і показати як легко можна втілювати свої задуми. До слова, мене дуже ввічливо попросили піти, коли я захоплено почав будувати будиночок, натякнувши, що треба дати проявити себе і маленьким будівельникам.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

З конструктора виходять різні цікаві штуки. Фонтан можна використовувати разом з блоками, і будувати цілі акведуки, направляючи потік води на інший бік майданчика. Навіть якщо діти загравшись руйнують конструкцію, то обходиться майже без сліз. Блоки м'які і легкі, і ніякої небезпеки для них не становлять, а сльози з'являються тільки від образи. Навіть якщо дитину цілком завалить такими блоками, то вона просто сміючись вилізе з цієї купи. А побудувати новий будиночок справа кількох хвилин.

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

Я, природно, вирішив дізнатися скільки коштує таке задоволення. Конкретно цей майданчик обійшовся міській владі у 7,4 млн. доларів. Кошторис будівництва самого майданчика склав 4,4 млн. доларів. Ще в 3 млн. обійшлася підготовка ділянки і перенесення водопровідних і каналізаційних труб. Особисто у мене викликає повагу той факт, що влада готова витратити таку суму на дитячий майданчик, а не чергову стоянку для машин або офіс. Це реально круто.

 

Увесь процес будівництва у timelapse-відео

 

Дитячий майданчик, Липнева, Lypneva

Іграшка розроблена нью-йоркським дизайнером Девідом Роквеллом, і пропонується в декількох варіантах, починаючи від готового майданчика, і закінчуючи набором для закритого приміщення. Сам набір блоків для конструктора коштує близько 10 000 доларів. Я не можу сказати мало це чи багато, але абсолютно точно, що в умовах російського виробництва ціну можна було б зменшити. Головне щоб було бажання зробити місто красивим і цікавим для життя.

Джерело: samsebeskazal.livejournal.com

Обговорити на Форумі

Коментарі:

Контакти

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львівський Електротранспорт
FacebookRSS Feed