image1 image2 image3

Роберт Хеммонд: Створення парку у небі

  У Нью-Йорку збирались зносити Хай Лайн(The High Line), занедбану надземну залізницю Мангеттена, коли раптом Роберт Хеммонд(Robert Hammond) з кількома друзями запропонували: Чому б не створити там парк? У цій історії місцевого культурного активізму він розповідає, як саме це трапилось.

Сторінка Хай Лайн

 Парк на Мангеттені на висоті близько 10 метрів від поверхні землі, до 1980-х років служив гілкою надземної залізниці. У 1980 році залізнична гілка була закрита. У 1990-х роках власники вирішували питання по розбору залізниці, але було вирішено трансформувати шлях у в паркову алею. У 2004 і 2005 роках після довгих слухань було вирішено виділити 50 мільйонів доларів на створення парку. Крім того, залізниця остаточно втратила статус залізниці і була видалена з реєстру Федеральної Служби Наземного Транспорту США. Будівельні роботи почалися в 2006 році, відкриття південній паркової секції в районі вулиці Генсвурт сталося 8 червня 2009 року.

  У даний момент алея простяглася аж до 20-ї вулиці (входи на неї також на 14 і 16 вулицях) і має довжину в 2,3 км. Будівельні роботи тривають з метою провести алею по всій довжині шляху (принаймні, розрахункової відміткою є 30-я вулиця, так як ділянка шляху з 30-ї по 34-у вулицю досі належить залізничній компанії, але міська влада розраховує викупити цю територію і продовжити розвиток парку).


Усі відео з TEDx українською

Обговорити на Форумі

Коментарі:

Контакти

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львівський Електротранспорт
FacebookRSS Feed